Wanny Kąpielowe

Zewnętrzne, stalowe, grzane ogniem 

Kąpiele ziołowe mogą wielorako wpływać na nasze ciało. Szczególnie pozytywny wpływ mają na naszą skórę. Działają uspokajająco i oczyszczająco, a także pomagają uśmierzać bóle i dodają energii.


Dla Państwa komfortu oferujemy 2 wanny stalowe do kąpieli zewnętrznych. My uwielbiamy je o poranku lub po zmroku aby móc podziwiać krajobraz lub niebo pełne gwiazd. 

Zanim dodamy do naszej kąpieli odpowiednich ziół, pamiętajmy, aby przestrzegać kilku ważnych zasad.

  1. Przede wszystkim nie należy przesadzać z temperaturą wody – zbyt wysoka temperatura może źle wpływać na zdrowie i samopoczucie poprzez niekorzystny wpływ na układ krążenia.
  2. Kąpiel nie powinna trwać dłużej, niż 20 minut.


Jak przygotować kąpiel w bieszczadzkich wannach:

  1. Postaw puste wanny na przygotowanych kantówkach/ wysokich deskach. Tak aby pod wannę zmieścił się ruszt z drewnem.
  2. Nalej wody do wanny. Pamiętaj, wannę grzejemy ogniem dlatego nie zapomnij o zachowaniu bezpiecznej odległości od łatwopalnych elementów. Zrób to na terenie wyznaczonym na ognisko. Na Twoim trawniku jest część wyłożona kamieniami. Tam jest bezpiecznie i do tego będziesz mieć piękny widok na wzgórza.
  3. Na rusztach ułóż drewno i przy pomocy podpałki rozpal ogień. Cały ruszt powinien równomiernie grzać wannę od strony nóg. Nie grzej środka, bo na gorącej wannie nie usiądziesz ;-)
  4. Nazbieraj samodzielnie ziół w lesie lub zakup gotową mieszkankę u pracownika Osady.
  5. Zaparz w garnku zioła woda z czajnika i wywar wlej do wanny. Łodygi, liście, saszetki odcedź i wywal. Możesz rownież dodać kilka kropel olejku zapachowego.
  6. Jeśli woda będzie odpowiednio dla Ciebie ciepła za pomocą pogrzebacza wysuń ruszt z pod wanny. Możesz w trakcie kąpieli ponownie wsunąć ruszt z ogniem jeśli temperatura wody spadnie.
  7. Wielkością rozpalonego dnia decydujesz o szybkości grzania wody.
  8. Zagaś ogień jak zakończysz. Nigdy nie zostawiaj ognia bez opieki.